joi, aprilie 28, 2011

Poate un angajat să lucreze în baza a două CIM-uri la acelasi angajator?

Conform art. 35 alin. (1) din Codul muncii, orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiţi sau la acelaşi angajator, în baza unor contracte individuale de muncă, beneficiind de salariul corespunzător pentru fiecare dintre acestea.
Trimiteți un comentariu