luni, aprilie 01, 2013


Care este actul normativ care ofera posibilitatea gradinitelor să organizeze servicii tip  cresă?
 
Hotararea nr. 1252 din 2012   - Metodologia de organizare şi funcţionare a creşelor şi a altor unităţi de educaţie timpurie antepreşcolară prevede:

 
Art. 17. - (3) Pentru asigurarea continuităţii între învăţământul antepreşcolar şi cel preşcolar şi pentru a răspunde nevoii de educaţie şi îngrijire a copiilor, în grădiniţe se pot organiza grupe de nivel antepreşcolar, cu copii de 2-3 ani.

 
Trimiteți un comentariu